Umudunun tükendiği an sıfır otomobil sahibi oldu

Bir resmi kurumda çalışan İtimat Deniz, aracıyla kaza yapmış bu anları araç güvenlik kamerasıyla kaydetmişti. Kazadan sonra kaza tutanağı, alkol raporu ve ekspertiz raporları eksiksiz olmasına karşın Türkiye Sigorta şirketinin, 2 ay boyunca 600 bin lira hasar çıkan arabası tamir ya da perte ayırmaya karar verememesi üzerine aracı yaptıramamıştı.

Yaşadığı mağduriyeti İHA aracılığıyla duyuran İnanç Deniz’in sesini kasko firması duydu. 88 günün sonunda mağdur vatandaşa 2020 model aracının yerine 2022 model tıpkı aracın sıfırı verildi. Yeni aracına kavuşan İnanç Deniz, kontağı çevirip kasko şirketine teşekkür etti.

Mağduriyetinin 88 gün sonra bittiğini söz eden İnanç Deniz, “Uzun bir mühlet sesimi duyuramamıştım. İHA aracılığıyla sesimi duyurdum. 77 gün aracımla ilgili haber alamadım. Şirket yetkilileri süratli bir müdahale etti ve kusurlarını telafi ettiler. Kelamlarını tuttular 88 gün sonunda belgem sonuçlandı 2020 model aracımın yerine 2022 model sıfır araç verdiler. Mağduriyetim ortadan kalktı, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir