Togg’dan dikkat çeken paylaşım! Akıllı cihazlar böyle üretiliyor!

Türkiye’nin yerli arabası Togg 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da iştirakiyle banttan indi. Erdoğan Togg’dan birinci siparişi ‘kırmızı renk’ tercih ederek yaptığını açıkladı.

Togg’dan yapılan yeni paylaşımda, “İnşaata başlangıç merasiminden itibaren son gelişmeleri her ayın 18’inde toplumsal medya hesaplarımızdan, Togg Teknoloji Yerleşkemizin son halini 7/24 HeyeCanlı Youtube kanalımızdan canlı olarak sizlere aktarmıştık.Şimdi de akıllı aygıtlarımızın üretim evreleri ile karşınızdayız.” tabirleri yer aldı.

“FABRİKADA HER ŞEY ROBOTİK”

Katıldığı bir canlı yayında Togg açılışına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan Togg’un sınıfındaki elektrikli araçlarla fiyat konusunda rekabetçi olacağına dikkat çekmişti. Erdoğan “Togg’daki tüm mühendis, işçi ve teknisyenle bin 300 kişi fotoğraf çektirdik. Akabinde fabrikayı gezdik. Fabrikada her şey robotik. Tabandan doruğa, tüm kaynak sistemleri robotik süreçlerle yapılıyor. İnsan bunu görünce iftihar ediyor. Rabbim bize nasip etti. Fiyatı şimdiden başladılar sormaya. Sabırsız olmayalım. Togg satışa sunulduğunda rekabetçi olacak. Babayiğitler sıradan oturan adamlar değil, saygın iş adamları. Oturup kıymetlendirme yapacağız. Mart ayında fiyat tespiti yapacağız. Bir elektrikli araç var. Bunu teşvik etmek sevdirmek bizim için maharet olacak” tabirlerini kullanmıştı.

TÜRKİYE’NİN RENKLERİ

Togg’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda ulusal arabanın renkleri ortaya çıkmıştı. Yapılan paylaşımda şu tabirler yer  almıştı: 2023 yılının birinci çeyreğinde pazara sunacağımız doğuştan elektrikli birinci akıllı aygıtımız C SUV’da “Türkiye’nin Renkleri”ni sizlerle buluşturacağız.

Kampüsümüzün de yer aldığı Gemlik’in zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi suları…

Anadolu topraklarındaki cana yakınlık ve tutkuyu yansıtan kırmızıyı…

Oltu taşının göz alıcı siyahlığını, parlak dokusunu, sağlam yapısını…

Kula’nın doğal yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini günümüze taşıyan gri ihtişamını…

Kapadokya’nın fevkalâde hoşluktaki tabiat olağanüstüsü peri bacalarının toprak ve kum bejini…

Pamukkale travertenlerinin göz kamaştıran beyazlığını, C-SUV’un dış renklerinde buluşturduk…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir