‘Şarkılar Bizi Söyler’de Selami Şahin’in duygusal anları: Soğan ekmek yedim, paramı aileme gönderdim

Kanal D’nin yapımcılığını Poll Production by Polat Yağcı’nın üstlendiği, Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’yi bir ortaya getiren müzik programı Müzikler Bizi Söyler’in dün akşam yayınlanan kısmına, usta sanatçı Selami Şahin konuk oldu. Türk müziğine kazandırdığı 300’e yakın hit müziğiyle, 50 yılı aşkın müddettir gönüllere taht kuran duayen sanatçı, izleyicilere eşsiz bir müzik ziyafeti yaşattı. 

Türkiye’nin en başarılı müzisyenlerinden biri olarak ismini müzik tarihimize yazdıran Selami Şahin, performansıyla alkış topladı.

 TAKLİTLERİ HERKESİ KAHKAYA BOĞDU 

Usta sanatçı, yorumladığı eşsiz yapıtlarının yanı sıra yaptığı taklitler ile de herkesi kahkahaya boğdu. Zeki Müren, İbrahim Tatlıses ve Coşkun Sabah taklitleriyle stüdyoda eğlenceli anlar yaşandı.?

“ANNE VE BABAMA TAPTIM”

Keyifle geçen programda Selami Şahin çocukluk yıllarıyla ilgili bir anısını paylaşırken, stüdyoda duygusal anlar yaşandı: 

Her insanın hayatı romandır. Benim hayatım da roman. Çok yoksul bir ailenin çocuğuydum. Köyde hiçbir şey yoktu. Ne yol, ne elektrik… Öğretmenler bana sen müzikçi olursun derlerdi. 15 yaşında İstanbul’a geldim. Soğan ekmek yedim, kazandığım parayı aileme gönderdim. Ben anne ve babama taptım. Yemedim, yedirdim. Hacca gönderdim. Türkçe hiç bilmezdi annem ‘sana bir beste yaptım’ dedim. Arapçasını söyledim bana sarılıp ağladı. ‘Tapılacak Kadınsın’ müziğini merhum anneme yazdım.

 “ÜÇÜNCÜ KERE İSTEMEYE GİTTİM”

Selami Şahin, geçtiğimiz haftalarda Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan “Dur Bi Dinle” isimli programına konuk oldu. Samimi açıklamalarda bulunan sanatçı, 37 yıllık eşi Didem Şahin’le nasıl tanıştığını da anlattı ve eşinin ailesinin evvel büyük zorluk çıkardığını söyledi:

 Biz sanatkara kız vermeyiz dediler. Üçüncü kere istemeye gittim, babası ‘Bu adamı seviyor musun?’ dedi. Karşılık yok! ‘Cevap vermediğine nazaran seviyor, verdim gitti’ dedi.

“KAFAMA DARBE YEDİĞİM İÇİN BİR YERDE SAÇ VAR, BİR YERDE YOK”

Nişan yüzüklerini Zeki Müren’in taktığını anlatan Şahin, oğlu Önder doğduğunda sanatkarın ikram olarak 30 altın verdiğini söyledi. Usta sanatçı, sohbetin bir kısmında, 1980’li yıllarda geçirdiği trafik kazası sonrası hayata nasıl tutunduğunu da anlattı. Arabasına kamyon çarptığını söyleyen Şahin, o fecî anları şöyle anlattı:

Caddebostan’a giderken önümüze kamyon fırladı. Yanımdaki arkadaşım vefat etti. Elimi alnıma koyarak, başımı korumuşum, yoksa ölecektim. Kolumu keseceklerdi neredeyse. Önder bir yaşındaydı daha. Başıma darbe yediğim için bir yerde saç var, bir yerde de yok.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir