Ozan Tufan’dan Arda Güler ve Real Madrid yorumu

İngiltere Championship’te Hull City forması giyen Ozan Tufan, Asist Tahlil ekranlarında Arda Ün’ün sorularını yanıtladı. Ulusal oyuncu, mesleği ve gayelerine dair açıklamalarda bulundu. Hull City’de olmaktan ötürü keyifli olduğunu söz eden deneyimli oyuncu, “Fenerbahçe’de 7 yıl boyunca uygun şeyler yapmaya çalıştım. Acun ağabey ve hocanın beni istemesiyle de Hull City’e geçtim. Kolay olmayan bir süreçti ancak süratli bir adaptasyon evresi oldu. Hull City’de olmaktan mutluyum” formunda konuştu.

“BU YILKİ GAYEMİZ PREMIER LİG’E ÇIKMAK”

Bu yılki gayelerinden bahseden Tufan, “Bu sene tek amacımız Play-Off yahut birinci 2’den Premier Lig’e çıkmak. Çok çalışıyoruz bunun için. Hayalini kuruyoruz, bunu yaşamak istiyoruz. Acun ağabey, bu hayalinde ona yardımcı olmamı istemişti. Ben de bunun isteği içerisindeyim” diye konuştu.

“AKLIM VE BAŞIM ŞU AN ÇOK RAHAT”

Avrupa futbolunun kıymetine değinen 28 yaşındaki oyuncu, “Avrupa’da futbol oynamak çok değerli, bu düzeye gelmek çok kolay değil. Şu an fizik ve mental olarak kendimi o düzeyde hissediyorum. Orada çok farklı bir idman var. Çok ağır bir idman metodu var. Türkiye’de bu türlü bir durum yok. En kıymetli şeyin bu idman süreci olduğunu düşünüyorum. Hull City’de en golcü dönemimi geçirdim. Bunu Türkiye’de yapabilseydim tahminen kalıcı olurdum. Fenerbahçe’deki kısa bir dönemem bitti. Artık İngiltere’de daha tempolu, futbol anlayışının ve fiziğin daha yüksek olduğu ligde oynamaktan keyif alıyorum. Yarın keşke bunu da yapsaydım dememek için bugün her şeyimi veriyorum. Aklım ve başım şu an çok rahat” dedi.

“HER ŞEYİMİ PAYLAŞTIĞIM ÇAĞLAR VAR”

İspanyol grup Atletico Madrid’in yeni transferi Çağlar Söyüncü ile çok yakın arkadaş olduklarını tabir eden Ozan Tufan, “Ben her şeyimi Çağlar Söyüncü’yle paylaşıyorum. Tatillerde daima beraberiz. Geçen dönem birbirimizle sık sık görüştük. Her şeyimi paylaştığım Çağlar var” halinde konuştu.

“ARDA’NIN YETENEĞİ VE FUTBOL AKLI TARTIŞILMAZ”

Arda Güler’in Real Madrid’e transfer olmasından ötürü keyifli olduğunu söyleyen ulusal oyuncu, “Arda için çok keyifli oldum. Son vakitlerde aldığım en hoş haberlerden biriydi. Ailesi ve onun ismine çok memnun olduk. Çok gururlandık. Yeteneği ve futbol aklı tartışılmaz. Arda için çok hakikat bir yer. İnşallah büyük muvaffakiyetler elde eder ve hepimizi gururlandırır” diye konuştu.

“BENİ ALANDA TUTUYORLAR”

İngiliz taraftarlar hakkında yorumlarda bulunan Tufan, “Üst üste goller attıktan sonra taraftarlar benimle ilgili daima tezahürat yapmaya başladı. Ne yapsam bu tezahüratı yapıyorlar. Alanda tutuyorlar beni. İngiliz futbolunda çok ender görülen bir şey. Kulüpte de birinci sefer bu türlü bir şey yaşıyoruz. Çok gururlanıyorum. Stadımız daima doluyor. Taraftarlarımıza dönem sonu armağan vermek istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir