İBB zabıtaları ile Üsküdar zabıtaları karşı karşıya geldi

İBB zabıtaları, Üsküdar’daki Mimar Sinan Meydanı’na konser, söyleşi, tiyatro ve atölye çalışmaları başta olmak üzere yemek ve el emeği stantlarından oluşan, ramazan etkinliklerinde kullanılacak konteynerleri tırlarla getirdi.

Üsküdar Belediyesi zabıta grupları ise aktiflik için platform kurulması planlanan yerin hastane ve kütüphanenin yakınında olduğunu belirterek, bunun farklı bir yere kurulmasını istedi.

Bunun üzerine İBB ve Üsküdar Belediyesi zabıta takımları ortasında kısa periyodik gerginlik yaşandı.

Vatandaşların da müdahil olduğu gerginlik, polis takımlarının ortaya girmesiyle yatıştırıldı.

Her iki belediyenin zabıta takımları ile polisin meydandaki bekleyişi sürüyor.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Siz niçin böylesiniz niçin? Hastane ve kütüphanenin önünde, 29 gün boyunca 10:00-02:00 ortasında ‘konser’ üzere etkinlikler yapılır mı? Gelin buraya değil, daha işlek, geniş ve uygun olan ana meydana, kıyıya kurun dedik, İBB ise zabıtalarımıza saldırmayı seçti. Tekrar palavralar söyleyecekler, inanmayın, gerçeği budur. İstanbul Büyükşehir Belediyesini, alışkanlık haline getirdiği bu zorbalıktan ötürü kınıyorum.” sözlerini kullandı.

İBB yetkilileri ise kendi yetki alanlarında olan yerde ramazan aktiflikleri düzenlemek için platform kurmak istediklerini lakin Üsküdar Belediyesi’nin buna müsaade vermediği öne sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir