Fatih Altaylı: İmamoğlu davasının hâkimi, karar duruşmasına az kala boşuna değiştirilmemişti

Habertürk muharriri Fatih Altaylı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na verilen mahpus cezası ve siyasi yasak kararını değerlendirirken, “İmamoğlu davasının hâkimi, karar duruşmasına az kala boşuna değiştirilmemişti. Ve her şey beklediğimiz üzere gelişti” dedi.

Altaylı, yazısında, “İktidar partisi mensupları ile uzunluk boy fotoğrafları olan savcının istediği ceza, yakın vakitte değiştirilen ve iktidar partisi üyeleri ile uzunluk boy fotoğraf konusunda Savcı Bey’den eksiği olmayan bir hâkim tarafından mahkum edildi. Ve kararla birlikte Türk siyasetine bomba düştü” sözlerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’nun kurgu ile mahkûm ettirildiğini savunan Altaylı, yazısında şunları kaydetti:

Kimileri de bunu inanıyordu.

İmamoğlu kararı bu durumun hiç de bu türlü olmadığını, iktidarın yalnızca mezarlıktan geçerken ıslıkla şarkı söylediği gösterdi. Seçimi garanti görmüyorlardı ve garanti görmedikleri bir seçimin korkusu ile kusur yapmaya başlamışlardı.

Bu da o kusurlardan biri idi. Öyle ki, bu karar kendi içindeki uyumsuzluklar nedeniyle gazını yavaş yavaş kaçıran 6’lı masayı yine canlandırdı. Telaffuz ve gündem üstünlüğünü yine masaya ve hatta İmamoğlu’na verdi.” 

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir